Юли 25, 2014, 09:14:40 pm
393 Публикации - 172 Теми - 360 Потребители

Автор Тема: имам ли право на парично обещетение от борсата  (Прочетена 649 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ivanка1

  • Нов потребител
  • *
  • Публикации: 1
  • Рейтинг: +0/-0
    • Профил
Здравейте, бих искала да попитам следното:
Имам ли право да получавам парично обещетение от борсата след като:
- от м.юни до м.септември 2009 - съм била на борса и съм получавала такова;
- след това от м.октомври 2009г. до м.май 2011г. съм работила;
- от м.юни 2011 до средата на август 2011г. - съм била на борса и съм получавала минималното мисля, беше по 7,20лв на ден.
- от средта на август 2011 до сега юни 2013г. - съм работила, сега съм със срок на изпитване и ми казаха, че от юни ще ми прекратят трудовия договор.
Това позволява ли ми да вземам парично обещетение? и ако "да" минималното ли ще е?

Osigurovki.bg


Неактивен Петя Кръстева

  • Администратор
  • *****
  • Публикации: 156
  • Рейтинг: +0/-0
    • Профил
Здравейте,

право на парично обезщетение за безработица имат лицата, за които са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд "Безработица" най-малко 9 месеца през последните 15 месеца преди прекратяване на осигуряването.

Съгласно чл.54б, ал.4 от КСО: безработните лица, придобили право на парично обезщетение по чл. 54а преди изтичането на три години от предходно упражняване на правото на обезщетение за безработица, получават минималния размер на обезщетението за срок 4 месеца.

С уважение,
Петя Кръстева