Юли 24, 2014, 11:23:38 am
393 Публикации - 172 Теми - 360 Потребители

Автор Тема: Детски надбавки  (Прочетена 1610 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен deedra

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 2
  • Рейтинг: +0/-0
    • Профил
Детски надбавки
« -: Април 09, 2012, 11:33:02 pm »
Здравейте!
Моят казус е доста заплетен и затова се обръщам за помощ към вас. Аз съм омъжена за чужденец, който не е гражданин на държава членка на европейският съюз. В България пребивава с виза тип Д, поради което той не работи на територията на страната. Пристига от Кипър, където беше студент и пребиваваше с студентска виза. За да подам документи за детски надбавки ми искат служебна бележка за неговите доходи. Въпросът ми е от къде да взема тази бележка, като от България не можем да вземем такава. А и на територията на Кипър той не е работил и няма доходи, поради факта, че е студент. Какво да правя? Благодаря предварително!

Osigurovki.bg

Детски надбавки
« -: Април 09, 2012, 11:33:02 pm »

Неактивен Петя Кръстева

• Администратор
  • Публикации: 156
    • Профил
Re: Детски надбавки
« Отговор #1 -: Април 11, 2012, 09:19:06 am »
Здравейте,

няма как да вземете служебна бележка за доходите, след като съпругът Ви не е работил през последните 12 месеца, преди да подадете молбата-декларация за детски надбавки, нито в България, нито в Кипър. Просто не е имал работодател, за да му бъде издадена такава бележка.
Вие не обяснихте ли на социалните каква точно е ситуацията? Вероятно трябва да представите документ, че е бил студент в Кипър.

С уважение,
Петя Кръстева

Неактивен deedra

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: Април 19, 2012, 01:29:50 pm »
Благодаря за отговора. Малко ще ни е трудно да вземем документ от университета в който учи поради факта, че той сега е в България. Просто нямаме никой който да ни помогне. Благодаря отново!

Неактивен fmm

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #3 -: Май 09, 2012, 11:18:46 pm »
Трябва ли лично да подам документите,аз съм  в чужбина ,а на дядото на децата ми не позволяват да ги подаде?

Неактивен Петя Кръстева

• Администратор
  • Публикации: 156
    • Профил
« Отговор #4 -: Май 09, 2012, 11:49:57 pm »
Здравейте,

трябва да носите и лична карта при подаване на молба декларацията за детски надбавки, искат я в оригинал, за да я сверят. Ако мъжът Ви отиде, заедно и с Вашата лична карта, няма да има проблем. Но тъй като сте в чужбина явно няма как да стане това.

С уважение,
Петя Кръстева

Неактивен bg_mbu33

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #5 -: Май 16, 2012, 05:53:30 am »
Parvo se izviniavam 4e pi6a na latinitsa, no v momenta rabotia v 4ujbina i niamam pc s kirilitsa.
Kazusa e slednia:
Kato rabote6t na dogovor za 4ujda firma v EU a jena mi jivee v BG, imam pravo da polu4avam razlikata ot detskite nadbavki koito jena mi polu4ava v BG do sumata koiato e tuk. Tai kato ne biah mnogo naiasno s prozedurata, v na4aloto na Septemvri 2011 jena mi spria detskite v BG dobrovolno ( ima6e pravo da polu4ava do Mai 2012)no az ve4e imah dohod nad obiavenia v BG kato limit za detski, sega v tuka6nite sotsialni griji mi iskat dokument 4e ot 1 septemvri 2011, sam sprial detskite za da polu4a pravo na palnia razmer detski ot tuk, no iskat osnovatelna pri4ina kato `dobrovolno` ne se priema, i mi dadoha savet jena mi da kandidatstva sas zadna data v BG t.e ot 1.09.2011 i saotvetno da polu4a otkaz ot BG na osnovanie Visok dohod (tova se priema za osnovatelna pri4ina). Vazmojno li e da kandidatstvam sas zadna data za detski v BG? Ve4e sam v protsedura ot okolo 7 mesetsa i motaeneto e goliamo, kato slujitelia v tuka6nite sots griji kaza 4e tova e poslednia dokumet koito im trabva.
Ina4e drugia variant koito si misla e 4e trabva da se kandidatstva kam dne6na data za detski v BG i te 6te otkajat zaradi visko dohod (nali se vzimat poslednite 12 mesetsa), no v tozi slu4ai (ako tova e edinstvenia variant) kakav dokumet da iskam ot BG za perioda 1.septemvri 2011 do mai 2012 i idea niamam.
blagodaria predvaritelno, re6ih da pi6a za6toto vidiah 4e otgovorite sa naistina kometentni.